Biznes plan sklepu internetowego z odzieżą

biznes plan sklep internetowy z odzieżą

SPIS TREŚCI:
1) Opis planowanej działalności
2) Analiza rynku, zagrożeń, wad i zalet prowadzenia sklepu internetowego z ubraniami.
3) Umiejętności doświadczenie oraz wkład własny w działalność
4) Zestawienie niezbędnych kosztów
5) Szanse na powodzenie działalności1) Opis planowanej działalności

Działalnością gospodarczą, jaką mam zamiar otworzyć jest sklep internetowy z odzieżą o nazwie "Twoja moda". Zamierzam proponować klientom kupno modnych ubrań, które jednocześnie nie będą drogie. Zamierzam jednocześnie promować produkty polskiej produkcji, dlatego też w moim sklepie będą znajdowały się ubrania oraz dodatki pochodzące od polskich producentów. Ponadto w zakładanym przeze mnie sklepie internetowym będą znajdowały się dwie dodatkowe kategorie, "ubrania XXL" oraz "odzież ciążowa". Osoby z tych dwóch grup społecznych mają trudności ze znalezieniem modnych ubrań w atrakcyjnej cenie. Jednocześnie chcę doradzać klientom w kwestii doboru odpowiedniego kroju i fasonu do sylwetki. Dlatego też na osobnej platformie będzie dostępny blog z licznymi artykułami modowymi oraz takimi, które ułatwią wypracowanie własnego stylu ubierania.


2) Analiza rynku, zagrożeń, wad i zalet prowadzenia sklepu internetowego z ubraniami.

Świat wirtualny otwiera przed przedsiębiorcom szerokie możliwości rozwoju oraz powodzenia w prowadzeniu działalności gospodarczej. Ilość potencjalnych klientów jest potężna - stanowią ją wszyscy posiadający łącze internetowe. Bez znaczenia jest miejsce zamieszkania klientów. Coraz więcej osób zaczyna również darzyć sklepy internetowe zaufaniem. Jak pokazują badania rynku polskiego, większość sklepów internetowych z ubraniami nie oferuje ciuchów pochodzących z polskich produkcji. Ponadto wciąż istnieje luka na rynku, która dotyczy ubrań dla osób o większych rozmiarach oraz kobiet w ciąży.

Na rynku znajdują się sklepy, które sprzedają odzież XXL oraz odzież dziecięcą, aczkolwiek ich oferta nie jest wystarczająco atrakcyjna, ponadto jest niezwykle mało sklepów internetowych łączących w sobie polskie pochodzenie ubrań, posiadanie ubrań w dużych rozmiarach oraz prowadzących sprzedaż ubrań ciążowych. Mój sklep internetowy będzie więc przeznaczony dla wszystkich i nie będzie wykluczał żadnego klienta, dzięki czemu będę posiadać bardzo dużą liczbę potencjalnych klientów.


Zaletami prowadzenia sklepu internetowego z ubraniami są:
– niższe koszty niż te związane z otwarciem sklepu stacjonarnego (odchodzi koszt wynajmu lokalu pod sklep oraz zatrudniania sprzedawców),
– niższe koszty reklamy,
– mniejszy koszt reklamy
– ciągły kontakt z klientami, możliwość magazynowania informacji dotyczących popularnych produktów i marek
– możliwość szybkiego wprowadzania nowych produktów,

Zagrożenia wynikające z prowadzenia sklepu internetowego to:
– zachowanie bezpieczeństwa transakcji finansowych przez internet,
– koszty dobrego oprogramowania,
– koszty związane z wykupieniem domeny i stworzeniem strony internetowej,3) Umiejętności doświadczenie oraz wkład własny w działalność

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy związanej z obsługą klienta, zarówno odbywającej się przez internet, jak i bezpośrednio. Posiadam wykształcenie kierunkowe oraz wciąż rozwijam się w kierunku wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu internetowego. Interesuję się modą, nowoczesnymi trendami oraz znam wielu producentów polskiej odzieży, z którymi mogę nawiązać współpracę. Od trzech lat prowadzę bloga dotyczącego mody, ciekawych zestawień ubrań i nowoczesnych stylizacji. Dzięki temu nie będzie problemem prowadzenie bloga firmowego, który będzie eksponował odzież sprzedawaną w moim sklepie internetowym.

Jednocześnie posiadam ukończony kurs fotografii, co pozwoli mi tworzyć profesjonalne zdjęcia, które będą prezentowały odzież w sposób atrakcyjny. Posiadam znajomość języka angielskiego oraz niemieckiego, dzięki czemu w przyszłości mogę obsługiwać klientów z całego świata. Mam dwuletnie doświadczenie dotyczące marketingu internetowego, więc w sprawny sposób będę przeprowadzać kampanie reklamowe. Ponadto mam podstawową wiedzę dotyczącą pozycjonowania stron internetowych, dlatego też nawiążę współpracę z odpowiednią osobą, która wdroży skuteczne rozwiązania sprawiające, iż moja platforma będzie widoczna w sieci.4) Zestawienie niezbędnych kosztów

Po zestawieniu wszystkich wymaganych kosztów związanych z założeniem własnej działalności, całość inwestycji określam na 25 tysięcy złotych. Na niezbędne wydatki składa się koszt zamówienia dedykowanego oprogramowania (5 tysięcy złotych), wynajęcie magazynu (600 złotych/miesięcznie), wyposażenie pokoju biurowego w meble (6 tysięcy złotych), zakup oprogramowania do księgowości, drukarki, komputerów, telefonu firmowego oraz dobrej jakości sprzętu fotograficznego (10 600 złotych).

Pozostałymi wydatkami, które będą konieczne są: zakupienie domeny, pomoc informatyczna, koszty pozycjonowania oraz reklamy. Cykliczne koszty prowadzenia działalności to: wynajem magazynu, zakup akcesoriów do biura, koszty abonamentu telefonicznego, obsługa księgowa, transport oraz zakup towaru. Odchodzą koszty związane z wynajęciem biura, ponieważ będzie się ono znajdowało u mnie w domu. Z kwoty 25 tysięcy złotych posiadam 8 tysięcy złotych. O resztę funduszy zamierzam ubiegać się w Powiatowym Urzędzie Pracy.


5) Szanse na powodzenie działalności

Uważam, iż założenie działalności związanej ze sprzedażą ubrań przez internet ma ogromne szanse na powodzenie. Pomimo wielu sklepów internetowych z odzieżą wciąż jest bardzo mało takich, które zajmują się również sprzedażą ubrań w dużych rozmiarach, będących jednocześnie modnymi. Ponadto chcę wprowadzić liczne innowacyjne rozwiązania, które sprawią, iż moja firma stanie się ogromną konkurencją na rynku.

Przede wszystkim planuję zatrudnienie krawcowej, która będzie dopasowywała ubrania z kolekcji pod osoby o nietypowych wymiarach. To sprawi, iż w moim sklepie internetowym chętnie będą kupowały osoby mające do tej pory duże problemy ze znalezieniem swoich rozmiarów. Chcę także wprowadzić chat, na którym klient będzie mógł dowiedzieć się wiele na temat kolekcji, rozmiarów oraz otrzymać wsparcie w wyborze krojów, fasonów i rozmiarów. Zamierzam również zachęcić klientów do zgłaszania projektów lub upodobań dotyczących ubrań, które chciałyby mieć.

Po otrzymaniu dobrych pomysłów mogę zamówić ciekawe i modne ubrania, a zarazem nagrodzić pomysłowego klienta rabatem. Blog modowy będzie służył jako reklama, platforma doradcza oraz sposób na umieszczanie ciekawych informacji na temat świata mody. W przyszłości planuję wprowadzenie tzw. wirtualnej stylistki, która po przesłaniu zdjęcia przez klienta, zaproponuje mu pasujące do niego ubrania. Zamierzam reklamować mój sklep internetowy na innych portalach, w social media oraz co jakiś czas organizować atrakcyjne konkursy. Zamierzam także zainwestować w pozycjonowanie mojej strony w wyszukiwarkach internetowych. Ponadto planuję szereg działalności promujących mój sklep internetowy, na które będą składały się kampanie powstające we współpracy ze sławnymi youtuberami.

Biznes plan opracowany na podstawie: Terazbiznes.pl - biznes plany
Obsługiwane przez usługę Blogger.